Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Securitate magazin online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Securitate magazin online

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea problema: acum 2 zile, contul meu de utilizator pe un magazin online a fost accesat si modificat. Raspunsul celor de la magazin a fost ca intre sistemul lor si browser s-a interpus un script care a facut posibila accesarea si modificarea datelor mele personale.

Acum, as vrea sa inregistrez o reclamatie impotriva magazinului online referitor la aceasta problema.

Ce ma sfatuiti sa fac?
Nu e dovedit ca ar fi vina magazinului, poate fi vina unui tert (hacker care v-a spart calculatorul dvs.) care nu are nicio legatura cu magazinul. Inducerea in eroare a justitiei se pedepseste.