Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar minim pentru studii medii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar minim pentru studii medii?

care este salarul minim pe economie pentru angajatii cu studii MEDII ?
Este 720 ron.
Salariul minim de 720 lei este obligatoriu daca si postul este prevazut de angajator cu conditia de ocupare de catre persoane cu studii medii.