Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Achizitionare autovehicul
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Achizitionare autovehicul

Locuiesc in Brasov insa domiciliul din buletin este in alt judet. Am doar viza de flotant valabila pe 1 an. Doresc sa imi cumpar o masina si ma interesa daca exista posibilitatea sa o inmatriculez in Brasov.
Teoretic, stiu ca ar trebui sa merg in orasul in care sunt domiciliata, insa vroiam sa stiu daca exista vreo alternativa, fara a fi nevoita sa imi fac buletin de Brasov.

Multumesc.
Inmatricularea bunului mobil se realizeaza la autoritatea fiscala unde detineti domiciliul stabil si unde aveti deschis rol fiscal