Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Şanse contestare PV
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Şanse contestare PV

Bună ziua/seara! Îmi puteţi oferi puţin ajutor în legătură cu contestarea unui pv?
Există ceva erori în el, însă mi-ar fi de un enorm ajutor o părere specializată în legătură cu şansele reale de anulare. Aştept o replică, urmând să trimit un scan al pv respectiv. Vă mulţumesc!
Precizati concret erorile care apreciati dv ca ar atrage nulitatea PV
Numele de familie greşit, motivul vag, perioada de contestare necompletată, iar la secţiunea menţiuni o măzgălitură, căci nu s-a deranjat agentul respectiv să îmi noteze spusele.
In ce consta consemnarea gresita a numelui ?
CNP-ul este corect consemnat ?
CNP-ul este corect, numele de familie de doar 5 litere conţine însă o literă greşită.
Vă pot oferi un pdf cu pv-ul, pentru o mai bună detaliere.
Andrei6, utilizator
Sunt situatii concret prevazute,pentru care eventual instanta poate dispune hotararea de anulare PV