avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Şanse contestare PV
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Şanse contestare PV

Bună ziua/seara! Îmi puteţi oferi puţin ajutor în legătură cu contestarea unui pv?
Există ceva erori în el, însă mi-ar fi de un enorm ajutor o părere specializată în legătură cu şansele reale de anulare. Aştept o replică, urmând să trimit un scan al pv respectiv. Vă mulţumesc!
Cel mai recent răspuns: Andrei6 , utilizator 18:47, 29 Septembrie 2015
Precizati concret erorile care apreciati dv ca ar atrage nulitatea PV
Numele de familie greşit, motivul vag, perioada de contestare necompletată, iar la secţiunea menţiuni o măzgălitură, căci nu s-a deranjat agentul respectiv să îmi noteze spusele.
In ce consta consemnarea gresita a numelui ?
CNP-ul este corect consemnat ?
CNP-ul este corect, numele de familie de doar 5 litere conţine însă o literă greşită.
Vă pot oferi un pdf cu pv-ul, pentru o mai bună detaliere.
Ultima modificare: Duminică, 27 Septembrie 2015
Andrei6, utilizator
Sunt situatii concret prevazute,pentru care eventual instanta poate dispune hotararea de anulare PV

Alte discuții în legătură

Buna, am fost sancționat în trafic cu proces verbal cu amendă ... Existm Existm Buna , am fost sancționat în trafic cu proces verbal cu amendă 10 puncte și reținere permis. Întrebarea este: se poate anula PV -ul și automat anularea ... (vezi toată discuția)
Pe pv de contravenție întocmit în 9 ianuarie scrie anul 2018 în loc de 2019. am vreo șansă de câștig în instanță cu motivul acesta? Iustin. Iftode Iustin. Iftode Bună ziua, în data de 9 ianuarie 2019 am fost oprit de către un echipaj al politiei rutiere Iași pentru ca am fost surprins cu pistolul radar cu viteza de ... (vezi toată discuția)
Contestatie depasire pe linie continua caesar170988 caesar170988 Mi-a fost retinut permisul pentru depasire pe linie continua . In PV nu sunt trecute : - ocupatia si locul de munca - numarul de inmatriculare al masinii ... (vezi toată discuția)