Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Proces Cedo
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Proces Cedo

Buna seara. Avocatul nostru a inceput demersurile la Cedo referitor la pocesul nostru , avand ca obiect despagubirea de catre statul roman in urma confiscarii unei proprietati pe perioada comunismului. Am parcurs toate formele de inceput , traduceri , trimitere de dosar. Intrebarea mea este: in general cam cand v-a incepe procesul? cat am avea de asteptat , avocatul nostru ne-a spus ca nu stie. Orice raspuns e binevenit.
Este greu sa primiti un raspuns cert,a devenit dificil pt a putea aproxima durata unui proces in procedurile nationale cu atat mai mult la CEDO.aV dvs v-a spus adevarul nu are cum sa cunoasca aceste aspecte tinand cont de cauzele pronuntate un interval de cativa ani nu ar tb sa va mire.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
multumesc mult de informatie.
Sitmat forumist,

În primul rând, habar nu am de ce v-ați tradus actele cauzei, din moment ce Curtea Europeană nu cere documete traduse, autentificări ...etc, ci doar copii simple după documentele relevante - în limba română.

Cât despre termen, pentru a nu mă repeta, vă invit să observați o discuție purtată aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

Cu stimă.