avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1058 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice legislatie licitatie deschisa cu strigare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

legislatie licitatie deschisa cu strigare

Am nevoie de reglementarile cu privire la pasul de licitatie, in cadrul licitatiilor deschise cu strigare,unde se fac referiri cu privire la pasul minim care poate fi stabilit ? In HG 841/1995 nu se precizeaza decat ca presedintele de comisie va anunta pasul, dar nu se dau detalii. Multumesc
Ultima modificare: Joi, 16 Iulie 2009
ContSters91950, utilizator
Cel mai recent răspuns: SC QCERT SRL , Consultant resurse umane 18:45, 16 Iulie 2009
HOTARARE nr. 841 din 23 octombrie 1995 - privind procedurile de transmitere fara plata si de valorificare a bunurilor apartinind institutiilor publice (actualizata pana la data de 19 mai 2005*) este completata de

ORDIN nr. 607 din 2 aprilie 2008
pentru aprobarea Normelor privind procedura de acordare cu titlu gratuit a echipamentelor de calcul necesare functionarii cabinetelor medicilor de familie

NORME din 2 aprilie 2008
privind procedura de acordare, cu titlu gratuit, a echipamentelor de calcul necesare functionarii cabinetelor medicilor de familie

Alte reglementari nu sunt. Daca nu aveti varianta actualizată pot sa o trimit pe un mail.
Niste detalii suplimentare nu ar strica.
Ultima modificare: Joi, 16 Iulie 2009
SC QCERT SRL , Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este procedura legala pentru organizarea unei licitatii publice cu strigare? anna_cta anna_cta Care este procedura legala pentru organizarea unei licitatii publice cu strigare? Va rog sa ma ajutati cu temeiul legal si pasii de urmat conform legii. O ... (vezi toată discuția)
Refuz de la medicul de familie Clarisa_cn Clarisa_cn Buna ziua, In urma unui accident am suferit o fractura la antebrat. Avand asigurare in caz de accident, asiguratorul mi-a solicitat o declaratie de la ... (vezi toată discuția)
Sanatate in munca TibiBogatu TibiBogatu Buna ziua, Sunt angajat la o institutie publica care are in organica si un cabinet de medicina muncii. Intre atributiunile personalului din cabinetul de ... (vezi toată discuția)