Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Vechime in specialitatea studiilor
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Vechime in specialitatea studiilor

Sunt un absolvent al facultăţii de drept respectiv licenţiat în studii juridice lucrez ca si functionar incadrat pe studii superioare in postul de execuţie "consilier" dar unde am atributii juridice , prevazute si in fisa postului. Intrebarea mea, este recunoscuta ca vechime in specialitatea studiilor juridice, sau trebuia sa fiu incadrat ca si "consilier juridic" ?

Va multumesc ! :)
Vi se recunoaste doar vechimea in specialitatea studiilor superioare. Vedeti aici discutia pe acelasi subiect: www.avocatnet.ro/content/for...
Va multumesc pentru raspuns .
As indeplinii cerintele pentru ocuparea unui post de secretar dupa indeplinirea vechimei de 2 ani tinand cont de cele mai sus mentionate?