Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in specialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in specialitate

am o nelamurire!un contract de munca cu timp partial este constituit vechime in specialitate si inca ceva am fost incadrata la o scoala generala ca secretar II totodata aveam si studiile superioare finalizate ,postul prevedea si studii medii si superioare cu toate acestea am fost platita la studii medii dar cum ramane totusi cu vechimea in specialitatae?am inteles ca totusi s-ar lua in calcul1/2 de vechime pe acel post ca si vechime in specialitate?
Daca se considera ca vechimea acumulata este necesara in noua functie se poate recunoaste, depinde de mofturile unora....
vb de contarctul cu timp partial?sa si de cel de secretara?
Nu inteleg ce nu ati inteles din raspunsul meu...
despre ce fel de specialitate este vorba
daca puteti sa dati cateva precizari suplimentare, mai clare
altfel nu va putea raspunde nimeni la nelamurirea dvs
e vb de vechime in specialitate(studii juridice).eu sunt absolveta din 2004 am fost incadrata pe functia de secretar II cu studii medii chiar daca in cartea de munca nu au specificat ,cu toate ca postul putea fi ocupat si cu studii superioare dar......
apoi am avut un contract partial 4 ore pe consilier juridic adica si ma interesa si cum e calculata vechime in specialitate