avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in specialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in specialitate

am o nelamurire!un contract de munca cu timp partial este constituit vechime in specialitate si inca ceva am fost incadrata la o scoala generala ca secretar II totodata aveam si studiile superioare finalizate ,postul prevedea si studii medii si superioare cu toate acestea am fost platita la studii medii dar cum ramane totusi cu vechimea in specialitatae?am inteles ca totusi s-ar lua in calcul1/2 de vechime pe acel post ca si vechime in specialitate?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:55, 8 Martie 2010
Daca se considera ca vechimea acumulata este necesara in noua functie se poate recunoaste, depinde de mofturile unora....
vb de contarctul cu timp partial?sa si de cel de secretara?
Nu inteleg ce nu ati inteles din raspunsul meu...
despre ce fel de specialitate este vorba
daca puteti sa dati cateva precizari suplimentare, mai clare
altfel nu va putea raspunde nimeni la nelamurirea dvs
e vb de vechime in specialitate(studii juridice).eu sunt absolveta din 2004 am fost incadrata pe functia de secretar II cu studii medii chiar daca in cartea de munca nu au specificat ,cu toate ca postul putea fi ocupat si cu studii superioare dar......
apoi am avut un contract partial 4 ore pe consilier juridic adica si ma interesa si cum e calculata vechime in specialitate

Alte discuții în legătură

Angajare si vechimea in munca anterioara AxinteG AxinteG Buna seara, va rog daca ma poate ajuta cineva cu informatii: vreau sa particip la un concurs pentru ocuparea unui post contractual vacant de secretar școală ... (vezi toată discuția)
Criteriul de incadrare dupa absolvirea facultatii, avand o vechime de 15 ani in acelasi domeniu serbanclaudia serbanclaudia Am lucrat la o unitate de stat la serviciul contabilitate cu studii medii iar apoi am absolvit o facultate ASE . La data de 01 decembrie 2008 am fost ... (vezi toată discuția)
Lncadrare loc de munca biamaria biamaria Buna seara! Am lucrat ca secretara in cadrul unei universitatii particulare.Acum lucrez in invatamant-intrebarea mea ar fi daca postul de secretara de acolo ... (vezi toată discuția)