Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunuri dobandite in timpul casatoriei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunuri dobandite in timpul casatoriei

Buna ziua!.in timpul casatoriei ne-am cumparat un apartament,am divortat in 2000,nu am facut partajul deoarece nu am dispus de banii necesari,in apartamentul respectiv a ramas sotul,care locuieste acolo si in ziua de azi.fiind coproprietari am primit un telefon de la asociatia de locatari de care apartine instiintandu-ma ca fostul meu sot are o datorie la ei de 13800 roni.si au deschis acctiune in instanta.daca ei nu vor putea recuperat suma,vor scoate apartamentul la vanzare.As vrea sa stiu ce as putea sa fac in acest caz.?mentionez ca fostul sot este o persoana cu care nu se poate discuta.va multumesc!
Buna seara.
o solutie ar fi sa preluati dvs imobilul, si sa-l despagubiti pe fostul sot pt cota sa parte.
daca se va vinde prin licitatie publica pretul obtinut va fi cu mult diminuat fata de valoarea de piata.