Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mi s-a furat masina in Bulgaria
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mi s-a furat masina in Bulgaria

Buna seara am si eu o gramada de nelamuriri am avut o masina audi a4 si eram dispus sa o inmatriculez in bulgaria printro cunostinta toate bune si frumoase iam dat frumos bani pe care mi ia cerut masina cheile si mia spus ca dureaza 3zile a ajuns masina in bulgaria acolo avand o mica taietura la briful mic de germania sa refuzat actele spunandui sa mearga in germania sa scoata alt brif masina a ramas acolo el sa intors cu actele.Ajuns acasa mia inmanat actele sa merg sa le schimb eu avand alta ideie am lipit bucatica ce lipsia si au ajuns actele napoi dupa 1 saptamana.Se duce bulgarul iara la politie i inmaneaza actele sa poata sa o inmatriculeze dupa care cei de la politie spunand ca sunt falsuri si au declarato furata ei .EU am primit raspuns ca actele sunt la politie si sunt date in cautare la interpol ,Am asteptat o luna doua in tot acest timp tineam legatura cu bulgarul saptamanal si totatl am stat 3 luni jumate asta insemnand din iunie si pana astazi 1octombrie .Am primit acum 2 zile un telefon de la respectivu cumparator al masine mele "AUZI DACA TOT MIATI VANDUT MASINA DAMI SI MIE CODUL DE LA COSTOFON"Eu lam intrebat domnule dar ce masina tiam vandut eu "PAI CUM UN AUDI A4 COMBI COLOAREA MARONIE DIZEL"OK cand am auzit chestia asta am inceput sa aflu adevaru masina a fost vanduta un roman de la Turnu Severin cu suma de 2700E... CE POT EU SA FAC VA ROG AM NEVOIE DE AJUTOR SAU MACAR SFATURI
Formulati plangere la politie
Dv aveti document pentru achizitie masina ?