avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1876 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Dauna totala in timpul transportului
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Dauna totala in timpul transportului

buna ziua.
eu, intermediar -transport-,primesc factura de la furnizor pt. marfa transportata si distrusa in timpul transportului,cu tva.
eu trebuie sa facturez mai departe dauna, transportatorului.cum fac factura ?cu tva?
tva de la factura primita de mine e deductibil?
transportul a fost facut in UE( marfa a fost distrusa in ue).
furnizorul,transportatorul si eu, cu sediu in RO,cod valid de tva.

Alte discuții în legătură

Tva intracomunitar si implicatii fiscale lucica21 lucica21 buna ziua. am cateva nelamuriri in legatura cu transportul intracomunitar si as dori ajutor de la profesionisti. eu firma din ro platitoare de tva inreg. in ... (vezi toată discuția)
Factura dauna din ue lucica21 lucica21 1.cum inregistrez o factura primita din PL pt. o dauna aferenta unui transport din polonia in ro? ambii cu coduri de tva valid.fara e normal,fara tva. 2.imi ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA O soc.nestabilita in Romania (detine doar un depozit inchiriat pe teritoriul Romaniei) aduce marfuri in vederea constituirii unui stoc (transportul este ... (vezi toată discuția)