Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare gresita in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare gresita in REVISAL

Ce solutii sunt in cazul in care s-a operat gresit unui act ad de prelungire, mai exact nu a fost semnat de catre angajat, dar cu toate acestea s-a operat prelungirea... ?
Singura solutie este corectia in REVISAL la modificarea duratei c.i.m.
Daca fac corectie, asta inseamna ca trebuie sa-i inchid si contractul, la expirarea termenului perioadei determinate. Si nu contravine regulii de inregistrare a inceterii unui contract, care trebuie operata si transmisa in ziua incetarii?
Aveti dreptate, dar va intreb retoric :de ce ati operat prelungirea daca nu exista semnatura salariatului pe actul aditional?

O alta solutie ar fi ca salariatul sa semneze actul aditional.
Daca e retoric, atunci nu va raspund :D :)
Multumesc pentru raspuns.
Si totusi o sa va raspund: uneori suntem nevoiti sa facem anumite lucruri sau, pur si simplu, gresim. De aceea apelam la sfaturile dvs! ;)