Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna dimineata - amenintare cu sechestru
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna dimineata - amenintare cu sechestru

Ma confrut iarasi cu o problema banca la care am credit si am restante pe trei luni ma ameninta cu sechestru cu tot ca eu nu am absolut nici un bun pe numele meu in afara de indemnizatia de crestere a copilului se poate pune sechestru pe bunurile parintilor sau a fratilor daca ei nu sunt giranti
Daca nu aveti bunuri mobile si imobile pe numele d-voastra, nu are ce urmari. Totusi mergeti la banca si solicitati o reesalonare a creditului.
O zi buna.
Nu pot face obiectul unei executari silite decat bunurile sau veniturile dvs nu si ale celorlalte rude, mai ales ca acestia nu au si calitatea de giranti.

Indemnizatia de crestere a copilului nu poate face obiectul popririi.