Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Reziliere contract

Buna ziua,
as dori sa stiu in ce conditii se poate rezilia un contract de executie lucrari cu o societate comerciala aflata in procedura de insolventa si de asemenea care sunt conditiile de recuperare a prejudiciului.
Multumesc.
Trebuie sa va inscrieti la masa credala cu suma pe care o aveti de recuperat. Sa aveti in vedere ca pentru acest demers trebuie respectat un anumit termen stabilit de instanta; in caz contrar cerere dvs. va fi respinsa ca tardiva.
Multumesc foarte mult!
Puteti sa solicitati rezilierea contractului, si efectuarea platilor la zi, motivul fiind tocmai faptul ca firma este in faliment/insolventa si prezinta risc de neplata a datoriei catre dvs.
Cu stima,
Marius Bote..