avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RECUPERARE TAXA MEDIU
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RECUPERARE TAXA MEDIU

Buna ziua,

As dori sa va cer sfatul daca pot sa recuperez taxa de mediu in situatia mea.

In luna septembrie am cumparat un autoturism opel astra G cu nr. rosu provizoriu, masina a fost adusa din Germania.

Am facut RAR-ul, am inregitrat-o la taxe si impozite si am platit taxa de mediu la ANAF 1577 ron in data de 06-10-2015 si urmeaza sa o inmatriculez la politie.

Imi puteti spune daca pot sa recuperez taxa in cazul meu si ce trebuie sa fac daca se poate recupera.


Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 16:15, 7 Octombrie 2015
Buna ziua,
DA! va trebui sa va adresati instantei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto provenienta germania maarkyM maarkyM Buna seara, am achiz de curan un opel astra din 99 din Germania si am fost la RAR Galati pt identificare,rezultat:respins cu revenire pt serie motor ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa ? cata1569 cata1569 Buna seara. In 9.05.2007 am platit taxa prima inmatriculare 1414 ron si in 11.05.2007 inca o diferenta de 1401 ron (deci total 2815) pentru un Opel Astra ... (vezi toată discuția)
Radiere bulgaria ancayo ancayo Buna ziua , am si eu o problema cu care ma confrunt de mai multa vreme . Acum 2 ani am avut un OPEL ASTRA G - an : 2000 , adus din Germania , normal ca a ... (vezi toată discuția)