Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RECUPERARE TAXA MEDIU
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RECUPERARE TAXA MEDIU

Buna ziua,

As dori sa va cer sfatul daca pot sa recuperez taxa de mediu in situatia mea.

In luna septembrie am cumparat un autoturism opel astra G cu nr. rosu provizoriu, masina a fost adusa din Germania.

Am facut RAR-ul, am inregitrat-o la taxe si impozite si am platit taxa de mediu la ANAF 1577 ron in data de 06-10-2015 si urmeaza sa o inmatriculez la politie.

Imi puteti spune daca pot sa recuperez taxa in cazul meu si ce trebuie sa fac daca se poate recupera.

Multumesc!
Buna ziua,
DA! va trebui sa va adresati instantei