Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vanzare autovehicul
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vanzare autovehicul

Buna,

Am o situatie mai inedita. Anul trecut mi-am schimbat domiciliul in cadrul aceluiasi judet. Masina am trecut-o rapid la taxe si impozite prin transfer de dosar la primaria localitatii de domiciliu curent, insa nu am mai facut si schimbarea certificatului de inmatriculare(unde se stie ca este trecuta adresa proprietarului), desi trebuia in 30 de zile. Acum este ca si vanduta, insa am inteles ca trebuie sa ma duc cu fisa fiscala la stampilat in vechea localitate de domiciliu, iar certificatul fiscal si radierea ar trebui sa o fac in localitatea actuala(cum e si logic). Mai este oare nevoie de ceva, pot intampina dificultati data fiind situatia asta mai ciudata? Daca a mai fost cineva pus in situatia asta va rog sa ma ajutati.
Atat certificatul fiscal cat si fisa de atestare fiscala se emit de catre autoritatea unde aveti rolul fiscal,respectiv la actualul domiciliu
Atat timp cat dv
Masina am trecut-o rapid la taxe si impozite prin transfer de dosar la primaria localitatii de domiciliu curent,
administratia fiscala reponsabila vechiului domiciliu nu poate sa va emita documente pentru bunul mobil deoarece a predat documentatia catre administratia fiscala unde domiciliati si unde detineti rol fiscal
Imi cer scuze...nu ma refream la fisa fiscala ci la fisa de inmatriculare care cica ar trebui(sau nu)stampilata in vechea localitate
freetp, utilizator
Administratia fiscala de la vechea localitate nu mai poate sa va emita documente=fisa de inmatriculare pentru simplul motiv ca
Masina am trecut-o rapid la taxe si impozite prin transfer de dosar la primaria localitatii de domiciliu curent,
,respectiv nu detine rolul dv fiscal nu cunoaste daca ati achitat obligatiile fiscale aferente bunului mobil
Dv nu mai figurati contribuabil cu rol fiscal la administratia fiscala de la vechea adresa de domiciliu,de la care ati preluat prin transfer dosarul...
ynocentta, utilizator