Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... studii superioare de lunga durata
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

studii superioare de lunga durata

an terminat anul acesta cursurile facultatii de ecologie bucuresti ( 3 ani ) am luat si diploma de licenta, vreau sa stiu in ce clasa sunt in cea de studii superioare de scurta durata sau in cea de studii superioare de lunga durata?
Este de scurta durata scolarizarea in facultate ( 3 ani ). Studiile de lunga durata sunt inclusiv cu masterat. Eu am 5 ani de facultate si se echivaleaza cu 3 plus master de 2 acum. Am renuntat la doctorat (treburi importante pentru natiune :) ).
atunci dece pe fisele de inscriere la joburi scrie in felu urmator? studii de scurta durata,............ studii de lunga durata,......... studii de master sau doctorat(in aceiasi casuta)?
fiindca sunt studii de 3 ani (scurta durata), studii de 5 ani (lunga durata ) studii de 3 ani plus master ( studii master - posibil) si studii doctorat - studii plus master plus doctorat
ispires, utilizator