Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drepturi parintesti
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drepturi parintesti

buna seara sunt disperat sunt casatorit de 10 ani si am 2 fetite de 11 si 10 ani dupa mai multe probleme care leam avut sotia mea a decis sa mearga la munca in it de doua luni tot de atunci sa terminat totul intre noi aflin eu din cunostintele mele ca dinsa are o alta relatie acum dupa toate astea ma amenintat ca se va intoarce si imi va lua fetele pt a se stabili in it noi ne fiind nici divortati ce sanse am sa nu fiu despartit de fete pt ca transferinduse in it sansele mele de a le vedea sunt nulle:( va rog din suflet ajutatima cu informati
yuli33, utilizator
indiferent daca va divorta ,nu poate scoate fetitele din tara decat cu aprobarea ta !! si cu amenintari nu face nimic !! are grija de fetite ,va trimite bani ?? daca nu se ocupa de ele ,o puteti da in judecata pentru abandon de familie !!daca este asa cu spuneti ,nu cred ca i se va da custodia totala ei
N_&_K_43, utilizator
a mai trimis cit 50 de euro nu sume mari frica mea e ca le va duce in it asa imi ia orice posibilitate de a le vedea in plus ar trebui sa o dau pt abandon de familie unde pot face asta
Plangerea o adresati fie politiei, fie direct la Procuratura.Copiii nu vor iesi din tara ,daca amandoi aveti custodia !! cauta un avocat mai bine !
N_&_K_43, utilizator
va multumesc mult pt ajutorul acordat mai am o singura nelamurire dinsa ne avind casa acolo nici o stare financiara buna asi avea mai multe sanse custodia complecta nu se da numai in cazuri de violenta sau abuz sau ma poate afecta faptul ca nu am un loc de munca stabil
Nu depuneti plangere la politie ca depuneti degeaba.
Fara acordul dvs nu le poate lua nicaieri.
Ar trebui sa cereti in instanta ca domiciliul copiilor sa fie la dvs.
V-ati gandit la divort ?