Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limita de varsta

Buna ziua
Am 31 ani vechime in cartea de munca , Dupa acesti 31 de ani lucrati am fost pensionat pe caz de boala grad lll.Sunt pensionat de 8 ani.Am lucrat si in conditii deosebite 10 ani. In decizia de la casa de pensii scrie ca am o reducere de 2,3 ani.Sunt nascut in 18.08.1954. Intrebare:cand pot iesi la pensie de vechime?
Pentru 10 de conditii deosebite reducerea este de 2 ani din 65.
Limita de varsta la 63 de ani.