Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire salar cadre medicale ,conforn noii ordonante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire salar cadre medicale ,conforn noii ordonante

Lucrez ca asistent medical la un centru de noapte în subordinea Serviciului public local de asistenta sociala ,beneficiez de 25 % mărire de salar ?
ciobanuclaudia, utilizator
Dvs va sunt aplicabile prevederile Ordonantei de urgenta nr. 70/2014 privind salarizarea personalului din cadrul sistemului public sanitar si sistemului public de asistenta sociala in anul 2015, care a fost publicata in Monitorul Oficial nr. 811 din 6 noiembrie 2014.
Suntem platiti pe legea pentru sisitemul public de asistenta sociala ,dar nu este discriminare ?toti suntem asistenti medicali si lucram cu categorii dificile de persoane si tot noi avem salariile cele maI mici din sistem ,toate cadrele medicale nu inseamna cadre medicale din asistenta sociala
ciobanuclaudia, utilizator
Nu cred ca putem vorbi despre discriminare , intrucat sunt legislatii diferite si cei care stabilesc salariile sunt guvernantii sau parlamentarii.