avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... plata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

plata

Buna dimineata!
cum pot verifica in calitate de girant daca titularul contractului de imprumut dupa ce a contestat in instanta ,,-contestaţie la executare si anulare clauze abuzive,, si instanta a hotarat suma de plata,daca acesta a platit?
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 16:20, 13 Octombrie 2015
Informatia cea mai corecta o puteti obtine de la creditorul obligatiei de plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema contract imprumut - girant cosmin8917 cosmin8917 Buna seara, In anul 2007 am girat un coleg coleg pt un contract de imprumut de la CAR. in anexa la contract privind girantul sunt doua clauze, respectiv ca ... (vezi toată discuția)
Executor judecatoresc Crina Popescu Crina Popescu daca executorul a dat curs executarii silite pe un titlu executor investit cu formula executorie, dar cu vicii grave de forma , impotriva caruia sa ma indrept ... (vezi toată discuția)
Poprire girant, recuperare de la titularul creditului ami20021968 ami20021968 Am girat o persoana la CAR, aceasta nu a mai platit si mi-a fost trimisa poprire. Mentionez ca titularul lucreaza la aceeasi unitate din momentul imprumutului, ... (vezi toată discuția)