Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... plata impozit auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

plata impozit auto

Buna ziua,ieri seara 12.10 ,mi-am vandut masina ,am facut contract de vinzare-cumparare .am completat fisa de inmatriculare, astea le-am luat de la un birou de copiat acte,am luat si o copie dupa C.I cumparatorului si azi dimineata m-am dus la primarie am cerut fiscalul, mi-au pus stampila pe fisa de inmatriculare dar cind le-am spus sa ma stearga de la plata impozitului auto au refuzat categoric cica nu o sterge de la impozit pina nu aduc certificatu de radiere de la Inmatriculari auto. Intrebarea mea este e legal si corect cum procedeaza angajatii primariei sau nu? Sau cum trebuie sa procedez eu in cazul asta ca sa nu mai platesc eu impozitul sau vreo eventuala amenda? Va multumesc
Nu imi da nimeni nici un raspuns?