avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Petiții fără răspuns de la poliție
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Petiții fără răspuns de la poliție

Bună ziua

Am trei petiții depuse la o secție de poliție din zona rurală, la care nu am primit răspunsuri nici după 80 de zile din momentul depunerii.
Unde aș putea să fac sesizare pentru că nu am primit răspuns? Unde se afla mai exact acest Contencios Administrativ, la parchet sau la conducerea poliției?
Cum ar trebui să arate sesizarea pe care o fac?

Vă mulțumesc anticipat.
Mergeti in audienta la comandantul sectiei respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plingeri penale convict convict Am depus o sesizare de peste 1 an la politie . Acum 2 luni am depus sesizare la procuratura dar care ajunge tot la politie . Cazul nu ... (vezi toată discuția)
Urmarire penala - invinuit, luarea la cunostinta de plangere victor sorin victor sorin Revin asupra unei povesti cu o doaman politista , in luna decembrie 2012 am avut o discutie cu o doamna directoare moment in care mi-au fost aduse o serie de ... (vezi toată discuția)
Probleme cazier brigada rutiera andrasi andrasi Buna ziua, as dori sa stiu cum sa procedez in urmatorul caz. Am avut niste probleme in 2009 cand mi s-a furat buletinul si actele au fost folosite intr-o ... (vezi toată discuția)