Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avans salariu in timpul concediului medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avans salariu in timpul concediului medical

Daca un salariat are concediu medical (accident de munca) aproape toata luna, are dreptul la avans?
Chiar daca este in concediu medical, un salariat poate primi avans daca asa s-a stabilit in firma. Legea nu impune in niciun fel: nici sa se dea, nici sa nu se dea.