Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

cind se aplica o hotarire definitiva ,daca am cistigat in 2014 procesul si a devenit definitiv in 2015 cu verdictul executorie.am cistigat 9 ani de grupa 1 a ,adica din 1993 pinain 2001.
Dupa ce ati obtinut o copie legalizata de pe hotararea respectiva, atunci puteti sa treceti la executarea acesteia.
am depus la casa de pensii si copii legalizate si adeverinta de la electrica unde se adevereste grupele de munca ,dar cei de pensii de cind sint obligati sa ma plateasca ?