Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Profesor si viceprimar in acelasi timp
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Profesor si viceprimar in acelasi timp

Buna ziua,
Doresc sa aflu urmatoarea informatie, este legal ca o persoana sa ocupie in acelasi timp functia de profesor la o scoala si functia de viceprimar la o localitate?

Multumesc
Art.87 din Legea 161/2003
(3) Primarii şi viceprimarii, primarul general şi viceprimarii municipiului Bucureşti pot exercita funcţii sau activităţi în domeniul didactic, al cercetării ştiinţifice şi al creaţiei literar-artistice.
multumesc