Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru litigiu achizitii publice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru litigiu achizitii publice

Buna ziua

Mi-a fost respinsa o plangere la CNSC si am facut recurs la Curtea de Apel, am primit o adresa prin care mi se comunica faptul ca trebuie sa depun o taxa de timbru in suma de 2 lei.

As vrea sa stiu daca atat este taxa sau este o greseala si de fapt este mai mult, n-as vrea sa mi se anuleze ca insuficient timbrata.

Daca s-a mai cofruntat cineva cu asa ceva va rog sa-mi spuneti si mie.
asa este, nu trebuie sa va faceti griji, cata vreme eroare ar fi fost facuta de catre instanta, aceasta va face completare la primul terme de judecata. In principiu valorile taxelor judiciare se stabilesc in functie de OUG 80, insa trebuie avut in vedere cuantumul valorii bunurilor supuse contestatiei.