avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va rog, un sfat- macar!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va rog, un sfat- macar!

Buna ziua! Ma numesc Ioana, am o intrebare si sper sa primesc un raspuns de la cei din domeniu. Cineva vrea sa-mi faca rau si m-a acuzat de furt. Cu mana pe inima pot sa jur ca nu am facut asa ceva. Mi-a luat o copie de pe buletin si a zis ca-mi vine de hac.M-a amenintat chiar cu moartea si m-a lovit...sunt ingrozita.Este o persoana influenta si poate pune martori (falsi) pe oricine (e obisnuit sa dea spaga), chiar daca la momentul respectiv nu au existat martori. Poate sa-mi faca rau, daca singura proba impotriva mea este doar copia de pe buletin?Va rog dati-mi un sfat! Multumesc mult!

ce daca are copia de pe buletin. Iar privitor la acei martori falsi... ei trebuie sa declare ca te-au vazut pe tine furand, ceea ce implica marturie falsa pedepsita de lege destul de aspru si nu stiu cine e acela ca pentru un patron sau ce o fi pentru ei sa riste niste ani de puscarie pentru niste bani... normal ii trebuiesc 2 martori impotriva ta... dar nu doar atat... eu zic sa stai linistita si sa te gandesti mai mult la amenintarile lui... sa nu iti faca el rau tie direct fara lege

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog, un sfat- macar! soarele soarele Buna ziua! Ma numesc Ioana, am o intrebare si sper sa primesc un raspuns de la cei din domeniu. Cineva vrea sa-mi faca rau si m-a acuzat de furt. Cu mana pe ... (vezi toată discuția)
Razbunare! soarele soarele Buna ziua! Am o intrebare si sper sa primesc un raspuns de la cei din domeniu. Cineva cred ca vrea sa-mi faca rau si m-a acuzat de furt. Cu mana pe inima pot ... (vezi toată discuția)
Va rog, un sfat- macar! soarele soarele Buna ziua! Ma numesc Ioana, am o intrebare si sper sa primesc un raspuns de la cei din domeniu. Cineva vrea sa-mi faca rau si m-a acuzat de furt. Cu mana pe ... (vezi toată discuția)