Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Card credit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Card credit

Am un card de credit pe numele meu, in caz de divort, datoria se imparte cu sotia cota-parte?
mcv, utilizator
asa spune si popa : "...si la bine , dar si la rau! " .
Nu este datorie comună decât dacă banii au fost folosiți pentru nevoile obișnuite ale căsniciei.
Ca să se împartă acest pasiv, va trebui să dovediți cele de mai sus.

Oricum, Banca vă va executa pentru toată suma, dacă nu veți plăti.