Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drept familial
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drept familial

Buna ziua. Am o intrebare : Daca doi tineri casatoriti in luna august 2015 au decis ca in luna octombrie 2015 nu mai pot convietui impreuna dar avand un copil mic( 5 luni ) ce posibilitate au ca forma de divort.
Va multumesc.#-o
la notar sau prin acord, in instanta.
Divortul de comun acord la notar ori in instanta, ori daca nu se inteleg (inclusiv in ceea ce priveste locuinta copilului si programul de vizita plus pensia de intretinere) doar varianta instantei.
~ Conținut șters la cerere ~