avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1159 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Fabricare tuica acasa cu cazanelul
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Fabricare tuica acasa cu cazanelul

Buna seara.Este legal sa faci acasa tuica cu cazanelu fara nici un fel de autorizatie ,act,etc?Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 07:32, 25 Octombrie 2015
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In mod sigur daca produceti pana in 50 de litri nu aveti nevoie de autorizatie etc. si nu platiti nimic.

Exista o propunere de crestere a acestei cantitati la 100 de l dar nu stiu sa se fi aprobat.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tuica de prune peste granita Sara.CD Sara.CD Buna ziua, ma puteti ajuta cu urmatoarele: Vreau sa plec in Italia si doresc sa duc 1-2 litri de tuica de prune de casa acolo, deci sticla nesigilata. ... (vezi toată discuția)
Cum pot vinde țuica legal produsa în gospodarie? eduardoo eduardoo Ce lege reglementează modul de deținere a unui cazan de țuică în gospodarie și modul de comercializare a unei părți din țuica produsa în gospodăria ... (vezi toată discuția)
Producator bauturi alcoolice mihaelagalben mihaelagalben Buna ziua As dori sa produc tuica in regim de PF....as dori sa stiu ce pasi trebuie urmati pentru aceasta...am reusit sa ma documentez putin de pe internet, ... (vezi toată discuția)