avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Valoare ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Valoare ajutor incalzire

Buna dimineata!
care sunt valorile acordate pt ajutoare de incalzire sezonul 2015/2016?
unde pot citi intre ce valori ne putem incadra pt incalzirea cu gaze naturale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:56, 25 Octombrie 2015
În OUG nr. 70/2011 puteți vedea toate plafoanele. Ca să vă încadrați la ajutorul pentru încălzirea locuinței - gaze naturale - venitul pe membru de familie trebuie să fie de maxim 615 lei/lună.
Cuantumurile lunare ale ajutoarelor pentru încălzirea locuinţei :
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor energie electrica nistorsofia nistorsofia Din aceasta iarna 2013-2014 se vor acorda subventii si ptr. cei care se incalzesc cu energie electrica . Eu am o pensie de 566 si indemnizatie de handicap ... (vezi toată discuția)
Ajutor pentru incalzire cu gaze naturale! king king Buna ziua! Va rog frumos sa imi raspundeti si mie la o intrebare! Am facut separare de gaz,mi-am montat centrala termica dar inca nu a dat drumul la ... (vezi toată discuția)
Ajutorul de incalzire defcon defcon poate fi blocat ajutorul de incalzire daca singurele venituri sunt o inchiriere si alocatia a doi copii ? veniturile sunt in total de 434 ron. si nu mai am ... (vezi toată discuția)