Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile lucrate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile lucrate

ai voie sa lucrezi doua zile cu doua zile liber programul fiind de la 07.30--03.00?
Art. 115 C.mun.
(1) Pentru anumite sectoare de activitate, unităţi sau profesii se poate stabili prin negocieri colective sau individuale ori prin acte normative specifice o durată zilnică a timpului de muncă mai mică sau mai mare de 8 ore.
(2) Durata zilnică a timpului de muncă de 12 ore va fi urmată de o perioadă de repaus de 24 de ore