Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de boala grad III
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de boala grad III

Buna ziua!

Am o problema, va rog sa ma ajutati, tatal meu este pensioar de boala grad III, poate sa lucreze 4 ore pe zi, la o firma au angajat dar la contract si la revisal apare cu 8 ore pe zi, ce putem sa facem?
De la Casa de pensii am primit un telefon, ca nu mai primeste pensia, numai daca firma corecteaza revisalul si pune o declaratie rectificativa.Problema e ca firma respectiva nu stie daca ITM.l lasa sa corecteze.
Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~