Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... CONTRACT PRESTARI SERVICII
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

CONTRACT PRESTARI SERVICII

Buna ziua,
exista doua SRL-uri - x si Y - ce incheie un contract prestari servicii avand ca obiect creatia si livrarea de materiale publicitare. ( sedinte foto, prezentare site etc.)
Poate beneficiarul dupa plata totala sa transmita prin act aditional unei a treia societati posibililitatea acesteia sa utilizeze in exclusivitate creatiile, ideile, conceptele?
Or, trebuie facut un alt contract?
Ma puteti ajuta cu un model?

Multumesc anticipat!
Alexandra1980, utilizator
Trebuie facut un contract separat.
Multumesc pentru raspuns!
Trebuie facut un contract de cesiune dr patrimoniale?