Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract prestari servicii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract prestari servicii

Buna ziua,
exista doua SRL-uri - x si Y - ce incheie un contract prestari servicii avand ca obiect creatia si livrarea de materiale publicitare. ( sedinte foto, prezentare site etc.)
Poate beneficiarul dupa plata totala sa transmita prin act aditional unei a treia societati posibililitatea acesteia sa utilizeze in exclusivitate creatiile, ideile, conceptele?
Or, trebuie facut un contract de cesiune?

Multumesc anticipat!

Depinde de intelegerea initiala.
Nu exista nicio restrictie din acest punct de vedere!
Se poate face si act aditional prin care beneficiarul sa transmita tertei persoane drepturile si obligatiile? ma intereseaza ca terta persoana sa aiba o cesiune exclusiva.
Alexandra1980, utilizator