avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Intregistrare contabila ambalaje
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Intregistrare contabila ambalaje

Buna ziua, care este inregistrarea contabila a ambalajelor achizitionade de un laborator de cofetarie pentru prajituri? Societatea cumpara ambalaje pentru a comercializa prajiturile vandute in siguranta, aceste ambalaje nu sunt vandute. Este in regula inregistrarea acestora pe 3028 si apoi darea acestora in consum? Sau cum se inregistreaza?
Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Gestiune ambalaje reutilizabile ALKOR ALKOR Buna ziua ! Legat de gestiune ambalajelor am urmatoarea intrebare: 1. in cazul unei firme care importa ,materie prima transportata in ambalaje reutilizabile ... (vezi toată discuția)
Registre dianabp dianabp reg unic de control si de evidenta fiscala pe ce cont le inregistrez? dar reg inventar si reg jurnal? multumesc (vezi toată discuția)
Certificat conformitate torturi Ancutica1705 Ancutica1705 Buna ziua,am un SRL si vreau sa imi deschid un laborator de cofetarie patiserie,pentru a da clienților certificat de conformitate pentru torturi si ... (vezi toată discuția)