Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nulitatea incheierii?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nulitatea incheierii?

Instanta mi-a pus in vedere prin incheiere sa achit taxa de timbru.
Insa actiunea e scutita fiind litigiu de munca.
Acum insa nu mai sunt in termen sa solicit reexaminarea taxei de timbru.
Pot sa invoc nulitatea incheierii, art. 174 alin. 2, deoarece incalca prevederea ca litigiile de munca sunt scutite de taxa de timbru? In felul asta sa solicit sa paseasca la cercetarea fondului, ignorand taxa de timbru??
In acest moment, nu. Insa puteti eventual sa o atacati odata cu fondul, dupa solutionarea procesului pe fond.
Iulia Blaja, Avocat
Hotararea ce urmeaza a fi pronuntata in cauza de fata este definitiva!!
~ Conținut șters la cerere ~
Nu trebuia sa timbrez, deoarece e scutita de taxa de timbru!!
App, e cerere de stramutare, deci nu mi-a fost pus in vedere sa timbrez, ci pur si simplu m-a intrebat instanta la primul termen daca am timbrat.
~ Conținut șters la cerere ~