avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea proiecte de legi
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

proiecte de legi

În ce stadiu este acest proiect de lege ?

[ link extern ]
Cel mai recent răspuns: rccro , utilizator 21:19, 2 Noiembrie 2015
Potrivit site-ului Camerei Deputatilor proiectul respectiv se afla la comisile Camerei din data de 08.09.2014.

Inca nu afost adoptat.
Multumesc ! Nu a fost adoptat tacit ? Care poate fi termenul de adoptare tacita ?
Ultima modificare: Luni, 2 Noiembrie 2015
rccro, utilizator
Prima Camera sesizata are la dispozitie un timp limitat de dezbatere si votare a proiectelor sau initiativelor, de 45 de zile.

Pentru coduri si alte legi de complexitate deosebita, termenul este de 60 de zile. In cazul depasirii acestor termene se considera ca proiectele de legi sau propunerile legislative au fost adoptate.
Deci, cum este ? A trecut un an ! Cred că au uitat de ea sau respingerea de catre Senat a fost fatală .

Multumesc pentru implicare !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, imi puteți da câteva informații despre l343/2023 ... MarianaMsk MarianaMsk Buna ziua, imi puteați da câteva informații despre L343/2023 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul ... (vezi toată discuția)
Ordonanța de urgență uitată khalima khalima Ce se întâmplă cu o ordonanță de urgență pentru care nu a intervenit nici lege de aprobare, nici lege de respingere (pur și simplu s-a uitat de ea)? ... (vezi toată discuția)
Cetatenia romana const_be const_be Este cineva la curent cu o propunere legislativa care vizeaza modificarea Legii21/1991, a cetateniei romane? daca da, as fi recunoscator daca m-ar informa si ... (vezi toată discuția)