Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea proiecte de legi
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

proiecte de legi

În ce stadiu este acest proiect de lege ?

[ link extern ]
Potrivit site-ului Camerei Deputatilor proiectul respectiv se afla la comisile Camerei din data de 08.09.2014.

Inca nu afost adoptat.
Multumesc ! Nu a fost adoptat tacit ? Care poate fi termenul de adoptare tacita ?
rccro, utilizator
Prima Camera sesizata are la dispozitie un timp limitat de dezbatere si votare a proiectelor sau initiativelor, de 45 de zile.

Pentru coduri si alte legi de complexitate deosebita, termenul este de 60 de zile. In cazul depasirii acestor termene se considera ca proiectele de legi sau propunerile legislative au fost adoptate.
Deci, cum este ? A trecut un an ! Cred că au uitat de ea sau respingerea de catre Senat a fost fatală .

Multumesc pentru implicare !