Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accident circulatie Pieton decedat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Accident circulatie Pieton decedat

Buna Ziua,
In urma cu 10 zile , tatal meu a decedat in urma unui accident auto( de mare tonaj) intr-un alt judet decat cel de resedinta. Din cate am inteles ( de la politie) vinovatul a fost tatal meu ca nu a trecut regulamentar si a fost agatat de catre remorca tirului.Nu am putut afla foarte multe detalii deoarece mi s-a spus ca este un dosar penal si nu au voie sa dea informatii despre dosarele penale.
Interbarea mea este cum pot afla mai multe ( nu stiu nici numele soferului) ?
Dosarele penale se pot urmarii pe portalul judecatoriei?
Cum se incadreaza aceasta?
Va multumesc
Urmare evenimentului rutier cu victima,a fost deschis dosar penal,care se afla in cercetare
Procurorul de caz dupa finalizarea cercetarilor urmeaza sa dispuna solutie
In calitate de ruda puteti sa va interesati de stadiul cercetarilor la politia responsabila in cercetare,sau dupa finalizarea raportului de cercetare direct la parchetul responsabil
Nu mi-ati raspuns la intrebari
Dosarele instrumentate de catre Politie/Parchet nu au cum sa apara pe portalul instantelor de judecata. Pe acesta apar numai litigiile aflate pe rolul instantelor.

O solutie ar fi pentru dvs sa va angajati un avocat sau sa va adresati in scris Parchetului sa va comunice stadiul cercetarilor.