avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... scurtare perioada de suspendare a permisului, dupa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

scurtare perioada de suspendare a permisului, dupa respingerea apelului

pe scur, multumita unui avocat prost, mi-a fost respins apelul la o hotarare total aiurea data cu copy/paste care nu avea nici cea mai mica legatura cu procesul verbal contestat...ata ete...
am predat permisul de conducere politiei,pentru cele 60 de zile cat mi-a fost suspendat dreptul de a conduce pentru "circulatie pe contrasens"...
am luat si examenul de reducere a pedepsei cu 14 din 15...
acum am urmatoarea problema:
cererea trebuie depusa la politia din orasul in care mi-a fost suspendat permisul, nu in orasul de resedinta...
la cerere trebuiesc anexate chitanta cu care a fost facuta plata amenzii si procesul verbal... pe care eu nu le mai am...le-am dat avocatului si acum nu mai stiu de unde sa-l iau...
ce solutii am?

Alte discuții în legătură

Suspendare permis ContSters179979 ContSters179979 Buna ziua.I n 2007 am fost prins in judetul Sibiu depasind pe linie continua.Mi s-a retinut permisul de conducere pe o perioada de 30 de zile,dar am facut ... (vezi toată discuția)
Termen de predare permis auto dupa recurs vioavram vioavram Spunet-mi va rog daca in urma unui recurs respins am primit instiintarea prin posta la o luna distanta dar intre timp am primit de la politie instiintare ca mi ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat Costantin 16 Costantin 16 Buna ziua mea fost retinut permisul pentru 90 zile pentru depasirea neregulamentera urmată cu avari usoare doar o oglinda si 30 zile pentru ne anintarea ... (vezi toată discuția)