avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2050 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Art55,lit b (acordul partilor)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Art55,lit b (acordul partilor)

Buna ziua.
in septembrie mi s-a desfacut contractul de munca conform art 55 lit b din Codul Muncii...in revisal se trece un motiv anume pentru care s-a facut acest lucru ...se dau detalii anume... ?
Ultima modificare: Miercuri, 4 Noiembrie 2015
Istrate_Nicoleta, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:19, 4 Noiembrie 2015
In REVISAL nu se detaliaza motivul incetarii raportului de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art 55/b? cameliaczeran cameliaczeran Buna ziua! Pot desface cim-ul uniu angajat pe baza art 55/b din CM, pe motivul vointei ambelor parti in acest sens, doar ca angajatul nu doreste sa ramana in ... (vezi toată discuția)
Preaviz la contractul de munca pe peroada determinata gps gps buna seara! daca angajatorul, intr-un contract de munca determinata de 3 luni, nu mai are activitate din motive ce nu tin de el, inainte de expirarea ... (vezi toată discuția)
Incetare cim contractualrevisal Elena Micu Elena Micu Buna ziua,am nevoie de o parere...am un contract individual de munca pe contractual care inceteaza si incepand cu 01.03.2020,trece pe raport de ... (vezi toată discuția)