Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii inainte sau dupa infiintarea firmei??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii inainte sau dupa infiintarea firmei??

Buna seara! Am si eu o nelamurire:vreau sa mi fac un bar pe care trebuie sa l renovez.dupa ce mi deschid o firma trebuie sa iau autorizatii.cand e mai indicat sa le iau?dupa ce termin renovarea barului sau pot si inainte??si un srl in total cam cat costa sa l deschizi?multumesc
Taxele care trebuie achitate pentru inmatricularea unui SRL cu asociat unic sunt de cca.550 lei. Autorizatiile de functionare se obtin dupa obtinerea certificatului de inmatriculare.
Va deschideti firma la registrul comertului si va inregistrati si punctul de lucru, va faceti amenajarea si toate cheltuielile le faceti pe firma cu factura si apoi solicitati autorizatiile pentru acel punct de lucru tot pe firma.