avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie CAP
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie CAP

Conform carei legi se acorda pensie cap? Mama mea a lucrat 45 de ani la clujana dar avand domiciliul in chinteni a avut si o cota de lucru la Cap. o parte din personele din sat au primit pensia de cap altele nu. am intentat proces si am ajuns la curtea de apel. A fost amanat pe data de 14.11 si trebuie sa duca un nr de dosar al unei pers care a peimit pensia si un nr de lege pe baza careia sa acordat acest drept. nimeni nu te ajut de frica sa nu-si piarda acest drept. cum pot afla un nr de dosar si un nr de lege?
Multumesc#-o
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:48, 6 Noiembrie 2015
Cititi:
Legea 80/1992
Legea 263/2010,art.17(3) si 163(2)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie c.a.p. lolo0112 lolo0112 ma poate ajuta cineva cu legea in virtutea careia se acorda pensiile C.A.P. ? multumesc frumos. (vezi toată discuția)
180 lei pensie pentru 34 ani de munca dandanaua dandanaua Persoana pensionată a lucrat 17 ani în CAP (are norme pentru 17 ani integrali în CAP) si 17 ani (1973-1992) la stat, in comert. In cei 17 ani lucrati in ... (vezi toată discuția)
Ma adresez cu speranta ca voi primi un raspuns pantescu123 pantescu123 Subiect: Ma adresez cu speranta ca voi primi un raspuns mama mea in varsta de 78 de ani este nemultumita de pensia mica de 350 lei,care este dupa o vechime ... (vezi toată discuția)