Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie CAP
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie CAP

Conform carei legi se acorda pensie cap? Mama mea a lucrat 45 de ani la clujana dar avand domiciliul in chinteni a avut si o cota de lucru la Cap. o parte din personele din sat au primit pensia de cap altele nu. am intentat proces si am ajuns la curtea de apel. A fost amanat pe data de 14.11 si trebuie sa duca un nr de dosar al unei pers care a peimit pensia si un nr de lege pe baza careia sa acordat acest drept. nimeni nu te ajut de frica sa nu-si piarda acest drept. cum pot afla un nr de dosar si un nr de lege?
Multumesc#-o
Cititi:
Legea 80/1992
Legea 263/2010,art.17(3) si 163(2)