Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract antrepriza
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract antrepriza

Firma X este antreprenor iar firma Y subantrepenor, exista contract.
Firma Y transporta cu autoturismul firmei inginerul de la firma X la locul desfasurarii lucrarii pentru verificari necesare bunei executari . Se factureaza costul transportului.
Firma Y intocmeste foi de parcurs. Mai trebuie intocmit vreun document pentru a putea justifica ca se face transportul inginerului ?( nota interna, act aditional, acord intre parti ? ) Acest aspect nu este mentionat in contractul initial.
Multumesc
Daca beneficiarul accepta factura, e corect. Se inregistreaza in contabilitate.