Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Calomnie si defaimare la locul de munca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Calomnie si defaimare la locul de munca

Buna seara,
Am citit pe net fel de fel de informatiii, dar sunt bulversata.
Exista vreo sansa sa castig in instanta pentru faptul ca am fost calomniata si defaimata la locul de munca si mi s-au adus acuzatii grave - exista martori, inclusiv managerul - acuzatii ce nu pot fi sustinute de probe, pentru ca probe nu exista.
Imi este lezata demnitatea, viata privata, imi este jignit copilul, imi este patata imaginea. N-as deschide gura daca as fi vinovata, dar nu am referate, am respectat Regulamentul de ordine interioara, nu am abateri.
Si totusi risc sa imi pierd slujba datorita unor vorbe din partea unei doamne frustrate careia nu i-am permis sa ma jigneasca.
Ce imi ramane de facut?
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~