Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avertisment scris art247-248 ali.1 lit.a
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avertisment scris art247-248 ali.1 lit.a

Salut mi am o intrabare la un avertisment primit la art 247-248 alin.1.lit.a
daca am primit avertismnetul la art 247-248 alin.1 lit .a tin sa mentionez lit .A nu si lit .b sau C sau E........... mi e imi revine numai art 247-248 alin.1.lit.a care dispune decat numai avertisment scris la lit .A celelalte litere adica sactiune prevazute nu mi revin ? va multumesc mult as dori daca se poate sa mi raspuna un jurist ar fi bine
In baza a ce act vi se acorda acel bonus?
pai tocmai asta este acel bonus este trecut ca prime lunare in contract salariul de baza lunar brut este de 1.103 ron eu in mana iau pe luna 800 de ron plus acel bonus de performanta de 300 de ron si din acela mi au luat 200 de ron in fluturasul de salariu este trecut ca prima? mai pot face ceva daca in contractul de munca nnu este trecut ? va multumesc
Ori este trecut ori nu este trecut in c.i.m.?

.. acel bonus este trecut ca prime lunare in contract ..... mai pot face ceva daca in contractul de munca nnu este trecut ?
In contractul de munca nu este trecut doar pe fluturasul de salariu apare ca prima lunara atat
Va fi foarte greu de obtinut inapoi acea suma, avand in vedere ca nu se stipuleaza in c.i.m. acordarea bonusului.

In reg.intern este prevazuta acordarea bonusului?