Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodia copilului

buna ziua!am un copil de 3 luni iar tatal nu la vazut de la o luna iar acu imi tr mesaje p tel k o sa mi ia fata k a vorbit cu un avokt si poate.as vrea sa mi spuneti va rog dak intradevar se poate eu nu muncesc dar vreau sa mi iau postnatal sa stau cu ea aksa...
Putin probabil sa vi-l poata lua la o varsta asa de mica!
Corect!In plus de asta trebuie sa aiba o hotarare judecatoareasca in sensul asta....!Daca va ia fata fara consimtamantul d-voastra puteti sa faceti o plangere la politie pt. rapire!
Daca nu munciti nu puteti sa va luati concediu postnatal!:sorry:
pai am terminat studiile acum si m am interesat la directia munci si pot.si pot dovedi si k nu i poate oferi o educatie tocmai buna
O data cu desfacerea casatoriei, instanta va stabili, avand in vedere intersul superior al minorului, incredintarea acestuia.
Va trebui sa solicitati ca minorul sa va fie incredintat spre crestere, ingrijire si educare si avand in vedere atasamantul si nevoia copiulului fata de mama datorita varstei fragede, cu siguranta o sa va fie incredintat.
actionati dvs prima.
depuneti cererein instanta privind incredintarea copilului catre dvs .
cererea sed epune la judecatoria de la domiciliul paratului .