Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este corect ca la trecerea de la contract de munca pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este corect ca la trecerea de la contract de munca pe perioada determinata la perioada nedeterminata sa primesc doar o decizie?

Buna ziua.
Sunt angajata pe post de registrator medical la un spital de stat. Initial am fost angajata pe perioada determinata. In septembrie am dat examen si am trecut pe perioada nedeterminata.
Intrebarea mea este ce acte se incheie la trecerea de la contract pe perioada determinata in perioada nedeterminata?
De la personal am primit doar o decizie in care sunt anuntata ca trec pe perioada nedeterminata. Este corect? Nu ar trebui sa semnez ceva, un act aditional sau altceva?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Trebuia sa se incheie si un act aditional la c.i.m.prin care se modifica durata c.i.m.in nedeterminata.