Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pensie- recuperare sulta si cheltueli de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pensie- recuperare sulta si cheltueli de judecata- termen contestatie la executare

Am de recuperat sulta si cheltuieli de judecata . Am fost la executor si am depus demersulrile . De unde stiu daca piritii depun contestatie la executare si care este termenul pentru contestatie ?
termenul pentru contestatie la executare este de 15 zile de la comunicarea actului de executare. Daca se va formula contestatie, veti fi citat de catre instanta
piritii trebuie sa plateasca ceva ? cautiune , avocat ??
adica dumneavoastra? nu trebuie sa platiti cautiune, iar daca credeti ca va descurcati singur, nu este nevoie sa va angajati avocat
Daca va referiti la debitori, in calitate de contestatori, acestia vor trebui sa achite taxa judiciara , iar daca solicita suspendarea executarii silite, vor trebui sa achite o cautiune
la piriti ma refeream . da ok multumesc frumos pentru raspuns am inteles foarte bine situatia .